e
sv

Unity Ceo’sundan Oyun Geliştiricilerine Hakaret!

173 Okunma — 16 Temmuz 2022 12:04
avatar

Nazım Biçer

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Unity Ceo’sundan Oyun Geliştiricilerine Hakaret!

Unity CEO’su John Riccitiello, vermiş olduğu röportajda oyuncuları kızdırabilecek bir açıklamaya yaptı. CEO Riccitiello, oyundan para kazanmayı özümsemeyen geliştiricilere ‘aptallar’ diyerek hakarette bulundu.
Siz değerli okurlarımızın da bildiği gibi günümüzde geliştirilen oyunların çoğu artık eski nazaran daha çok para kazanma odaklı oluyor. Bu açıklamamıza örnek verecek olursak, önceden oyunları satın alır, oynar ve bitirirdik fakat artık durumlar böyle değil. Birçok oyunda artık para kazanmak için; P2W itemler, sezon biletleri gibi birçok para tuzağı görmekteyiz. Bu durum elbette birçok oyuncu tarafından istenmese de bazı oyuncular tarafından istenmekte.

Gelelim haberimize, en popüler ücretsiz oyun motorlarından birisi olan Unity’nin CEO John Riccitiello, para odaklı oyun geliştirmeyen geliştiriciler hakkında hakaret niteliğinde bir açıklamaya imza attı. Riccitiello, PocketGamer ile röportajında oyunları gelir kaynağı haline getirmeyen geliştiriciler için ‘lanet olası aptallar’ ifadesine yer verdi.

Unity CEO’sunun İşte O Açıklaması:

“Ferrari ve diğer bazı üst düzey otomobil üreticileri hala kil ve oyma bıçakları kullanıyor. Oyun endüstrisinin çok küçük bir kısmı bu şekilde çalışıyor ve bu insanlardan bazıları benim dünyada en sevdiğim, en güzel ve saf, zeki insanlardır. Aynı zamanda en büyük kahrolası aptallardan bazılarıdır.

 

Söylemiş Olduğu Sözlerin Arka Planını da Açıkladı:

“Oyun endüstrisinde herkesten daha uzun süredir çalışıyorum. Eskiden, geliştiricilerin oyunlarını önceden hiçbir etkileşim olmadan doğrudan reklamcıya ve satış ekibine atması söz konusuydu. Bu model, birçok sanat formunun ve ortamın felsefesine dahil edilmiştir ve benim derinden saygı duyduğum bir modeldir. Özverilerini ve özenlerini biliyorum.

Ancak bu endüstri insanları, hâlâ bu felsefeye bağlı olanlar ile başarılı bir ürünü neyin nasıl ortaya çıkaracağını kitlesel olarak benimseyenler arasında ayırıyor. Ve hiçbir yerde, oyuncunun ne düşündüğünü umursamayan başarılı bir sanatçı tanımıyorum. Bu geri bildirim döngüsünün geri geldiği yer burasıdır ve bunu görmezden gelmeyi seçebilirler. Ama bunu hiç bilmemeyi seçmek iyi bir karar değil.”

 

Kaynakça : https://www.webtekno.com/unity-ceo-oyunculari-kizdiracak-aciklama-h125849.html

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Unity Ceo’sundan Oyun Geliştiricilerine Hakaret!