e
sv

Mobil Oyunlara Olan İlgi Düşüşte!

113 Okunma — 17 Temmuz 2022 12:32
avatar

Nazım Biçer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobil Oyunlara Olan İlgi Düşüşte!

Sensor Tower, App Store üzerindeki uygulamaları inceleyerek analizlerini tamamladı. Raporu incelediğimizde mobil oyunlara olan ilgi düşüşte.

 

App Store’da ilk kez mobil oyunlardaki harcama mobil uygulamaların gerisinde kaldı.

Sensor Tower, 2022’nin ikinci çeyreğindeki App Store’daki hareketleri inceleme altına aldı. Şirket, bu inceleme sırasında şaşırtıcı bir istatistiğe rastladı. 2008 tarihinden günümüze App Store’da ilk kez mobil oyunlar, mobil uygulamaların gerisinde kaldı. 2008’den günümüze App Store’da yapılan ödeme havuzunun büyük bir kısmını mobil oyunlar kapsıyordu fakat yapılan son analizde istatistiğe baktığımız zaman bu durumun tersine döndüğü gözlemlendi. Yapılan son incelemede oyunlar, artık hasılat havuzunun lideri konumunda bulunmuyor.

Sensor Tower’a göre diğer mobil uygulamalara yapılan harcamalar, mobil oyunlara nazaran iki katı oranında artış gösterdi. Bu tablonun en büyük unsurlarının başında Netflix ve TikTok gibi uygulamalar yer almakta. Geçtiğimiz haziran ayında App Store harcamalarının %50,3’ünün diğer mobil uygulamalarda gerçekleştiği belirtiliyor.

 

Bu tablo sonucunda, mobil oyun dünyasına olan ilginin azaldığı yönünde fikirler insanların kafasında oluşmaya başladı. Ayrıca Sensor Tower, pandemi zamanında dünyanın mobil oyunlara yoğun bir ilgi gösterdiğini söylüyor.

 

Kaynakça : https://shiftdelete.net/oyun-uygulamalari-ilgi-azaliyor-mu

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mobil Oyunlara Olan İlgi Düşüşte!