e
sv

Meta, Türkiye’ye Facebook Kafe Açıyor!

97 Okunma — 11 Ağustos 2022 16:00
avatar

Nazım Biçer

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Meta, Türkiye’ye Facebook Kafe Açıyor!

Meta ile Datça Belediyesi iş birliği konusunda anlaştı. Bu iş birliği kapsamında Datça’da bir meta kafe açılacak. 18-25 Ağustos tarihleri arasında kafe hizmet verecek.

Meta ile Datça Belediyesi arasında epey dikkat çeken bir anlaşma yapıldı. Meta, bu anlaşma kapsamında dünyadaki ikinci fiziksel kafesini Datça’da açmış olacak. Daha önce İngiltere’de de benzer bir iş yapan şirket, bu kafede yaşça büyük olan insanların sosyal medya kullanıcılarına odaklanacak.

Datça Belediyesi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 18-25 Ağustos 2022 tarihlerinde, Datça Limanı’na meta kafe açılacak. “Meta Kafe” ismiyle açılacak olan mekanda, alanında uzman kişiler tarafından birçok eğitim buraya gelen insanlara verilecek. Bu eğitimler kapsamında asıl bilgi ve asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri üzerinde durulacak.

 

“Meta, yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarının dijital medya okuryazarlığı konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Meta Kafe isminde bir pop-up kafenin hayata geçirilmesi konusunda Datça Belediyesi ile iş birliği yaptığını duyurdu. Birleşik Krallık’tan sonra ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilecek proje kapsamında 18-25 Ağustos tarihleri arasında Datça Limanı’nda kurulacak Meta Kafe’de yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarına görevli eğitmenler tarafından asılsız bilgi ve asılsız bilgiyi yaymanın tehlikeleri ile şüpheli bilgiyle karşılaşıldığında yapılabilecekler üzerine ücretsiz eğitimler verilecek. Yaşça büyük sosyal medya kullanıcıları bu kafede ücretsiz çay/kahve içerken, görevli eğitmenler tarafından dijital medya okuryazarlığı konusunda bilgilendirilecek…”

 

Kaynakça : https://www.webtekno.com/meta-turkiye-kafe-aciyor-h126775.html

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Meta, Türkiye’ye Facebook Kafe Açıyor!