e
sv

Apple, Netflix’i Satın Alacak İddiası!

117 Okunma — 31 Temmuz 2022 10:16
avatar

Nazım Biçer

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, Netflix’i Satın Alacak İddiası!

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde şirketin mali çeyreği hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada büyük alımlar yapacaklarını söyleyen Cook, yaptığı bu açıklamada Apple’ın Netflix’i satın almakla ilgilenip ilgilenmediği hakkında uzun zamandır süren söylentileri de yeniden gün yüzüne çıkardı.

 

Tim Cook, satın alma pazarını sürekli takip ediyor

Teknoloji devi Apple, sunduğu ürünlerle alanında kuşkusuz en iyilerden birisi. Dünyanın en büyük şirketleri arasında olan Apple, donanımın yanı sıra farklı alanlara da yatırım yapmasıyla dikkatlerini üstüne çekiyor.

Tim Cook, yatırımcılarla yaptığı konuşmada, şirketin satın alma ihtimalini dışlamadığını belirtti. Bu açıklama ise herkesin aklına ‘Apple büyük bir satın alma planı mı yapıyor?’ sorusunu gündeme getirdi.

Ünlü iş insanı, bu olasılığın mümkün gerçekleşebileceğini belirtti fakat stratejik planı olmayan böyle bir hamlenin gerçekleşmeyeceğini de açıkça söyledi. Cook, Apple’ın stratejileri hakkında yatırımcılara detaylı bir cevap vermese de şirketin potansiyel satın alma pazarını dikkatle takip ettiğini açıkladı. Ayriyeten, dahaküçük şirketler satın aldıklarını ve Apple’a enerji katacak kişileri işe almayı istediklerini belirtti.

Cook’un Açıklamaları :

“Hep arıyoruz, kendimize soruyoruz, bu stratejik mi? Asla satın almak için satın almayız ve asla sadece geliri artırmak için satın almayız. Şimdiye kadar, ölçek karşılaştırmaları yaptık. Küçük IP ve insan alımları. Ancak gelecekteki olasılıkları göz ardı etmiyorum, her zaman piyasayı takip ediyoruz.”

 

 

Kaynakça : https://shiftdelete.net/tim-cook-acikladi-apple-netflixi-satin-alacak-mi

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Apple, Netflix’i Satın Alacak İddiası!